Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil

BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN’E NASIL ÜYE OLABİLİRSİNİZ?             

 

13 Ağustos 2001 tarihinde yürürlüğe giren 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanununun  5 inci maddesinde 11 (onbir) adet hizmet kolu sayılmıştır.

Bağımsız Yapı-İmar Sen, 4688 sayılı Yasanın 5 inci maddesinin yedinci sırasındaki bayındırlık inşaat ve köy hizmetleri hizmet kolunda faaliyet göstermektedir.

Resmi Gazetenin 07.09.2001 ve 24516 sayılı nüshasında yayınlanan bir yönetmelik ile hangi kamu kurum ve kuruluşunun hangi hizmet kolunda olduğu belirlenmiştir.

Hizmet kolumuzda halen aşağıdaki kurumlar bulunmaktadır.

 

Hizmet Kolu Sıra no

Kurum Kodu

Kurum ve Kuruluşlar

 

 

Bayındırlık, İnşaat ve Köy Hizmetleri

 

 

 

 

07

01

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,

02

Karayolları Genel Müdürlüğü,

04

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü,

05

İLBANK A.Ş. (İller Bankası A.Ş.)

07

TOKİ (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı)

10

GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı.

 

 

Eğer herhangi bir sendikaya üye iseniz…

Eğer bir sendikaya üye iseniz, öncelikle üyesi olduğunuz sendikadan istifa etmeniz gerekir. Bunun için, usulüne uygun olarak üç suret halinde üyelikten çekilme formunu (EK : 3 – KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI KAMU GÖREVLİSİNİN ÜYELİKTEN ÇEKİLME BİLDİRİMİ FORMU) doldurup her suretini tarih atıp imzalayarak çalıştığınız kurumun evrak kaydına vermeniz ve evrak kayıt tarih ve sayısı verilmiş, yani onaylanmış bir suretini geri almanız yeterlidir. Çalıştığınız kurumun evrak kayıt biriminin çekilme bildirimine verdiği tarih sizin, eski sendikanızdan istifa etme tarihinizdir.

İstifa (çekilme) formu idareye verilmiş bir dilekçe niteliğindedir, ayrı bir dilekçeye gerek yoktur.

Çekilme formunu (EK : 3), sitemizden arkalı-önlü olarak indirebilirsiniz.

Unutmayın, çekilme formunu üç adet olarak doldurup imzalamalısınız.

 

Eğer herhangi bir sendikaya üye değilseniz…

Eğer herhangi bir sendikaya üye değilseniz, üye olmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

Nasıl üye olacaksınız?

Bağımsız Yapı-İmar Sen’e üye olmak istiyorsanız, sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir.

  1. Önce sitemizden 3 suret olarak EK : 1 – KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARINA ÜYELİK FORMU’nu arkalı-önlü indirerek usulüne göre doldurmanız gerekir.
  2. Sitemizden üç nüsha ve arkalı-önlü olarak indireceğiniz BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN ve BASK logolu, sendika ad ve adresimizin yazılı olduğu üyelik formuna, kurum bilgilerinizi ve üyelik bilgilerinizi her haneye bir harf veya rakam gelecek şekilde yazmanız gerekir. Gerektiğinde kısaltma yapabilirsiniz. (Örneğin cadde yerine cad., sokak yerine sok., mahalle yerine mah. vb)
  3. Üç suret olarak dolduracağınız üyelik formunu imzalayarak, sendikamızın ‘BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN Genel Merkezi, İzmir 2. Cad. TURTES İş Merkezi, No: 34 Kat: 4/410 Kızılay/ANKARA” adresine ödemeli olarak kargo ile göndermeniz veya işyerinizde sendikanın temsilcisi varsa ona elden teslim etmeniz gerekir. Üyelik formunun her suretini ayrı ayrı imzalamayı unutmayınız. Bilmediğiniz haneler sendikamızca doldurulacaktır. (Örneğin kurum kodu, kadro unvanı vb.)
  4. BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN, kabul işlemlerinizi yaparak, üyelik formunuzun bir suretini çalıştığınız kuruma gönderecektir.
  5. Böylece üyelik işleminiz gerçekleşmiş olacaktır.

 

AÇIKLAMAYI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.

Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bağımsız Yapı ve İmar Çalışanları Sendikası-BAĞIMSIZ YAPI-İMAR SEN | https://bagimsizyapiimarsen.org.tr/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2011 - 2023